Новини порталу

Критерії оцінки допустимості державної допомоги для провадження діяльності, пов’язаної із спортивною інфраструктурою: що важливо знати Спортивна інфраструктура (інфраструктура) - єдиний майновий комплекс закладу фізичної культури і спорту чи його частини; будівлі, спортивні споруди, що використовуються для провадження діяльності у сфері фізичної культури і спорту, їх комплекси та частини.
Кабмін затвердив Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з використанням об’єктів портової інфраструктури 22 березня 2024 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затверджено Критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з використанням об’єктів портової інфраструктури.
Комітет схвалив зміни до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та Кодексу України про адміністративні правопорушення 14 березня 2024 року Антимонопольний комітет України схвалив проєкти Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» щодо подання інформації про державну допомогу суб’єктами господарювання та відповідальності за порушення вимог законодавства про державну допомогу суб’єктам господарювання»; «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про державну допомогу суб’єктам господарювання».
Що зроблено за рік: АМКУ вдосконалює необхідну вторинну нормативно-правову базу у сфері державної допомоги Підсумки роботи Антимонопольного комітету України щодо вдосконалення необхідної вторинної нормативно-правової бази у сфері державної допомоги у 2023 році
АМКУ схвалив проєкти критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для рекреаційної інфраструктури та ПЗЕІ На засіданні Антимонопольного комітету України 5 жовтня 2023 року схвалено для внесення на розгляд Кабінету Міністрів України доопрацьовані з заінтересованими органами влади два проєкти постанов Кабінету Міністрів України: «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для рекреаційної інфраструктури» та «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на надання послуг, що становлять загальний економічний інтерес»(ПЗЕІ).
Матеріали вебінарів з Державної допомоги за 2023 рік Шановні надавачі, отримувачі та фахівці з ДД! Пропонуємо Вашій увазі матеріали вебінарів з питань державної допомоги, які проводились експертами Проекту у 2023 році.
Комітет схвалив Річний звіт про надання державної допомоги суб’єктам господарювання у 2022 році Антимонопольний комітет України на своєму засіданні 17 серпня 2023 року заслухав та затвердив Річний звіт про надання державної допомоги суб’єктам господарювання в Україні за 2022 рік
Схвалено проект постанови КМУ про зміни до критеріїв оцінки держдопомоги на підтримку культури та проект змін до розпорядження АМКУ щодо реалізації Закону «Про державну допомогу» Антимонопольний комітет України 3 серпня 2023 року схвалив проект постанови Уряду «Про внесення змін до «Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для підтримки культури та збереження культурної спадщини»
Уряд затвердив критерії оцінки допустимості державної допомоги на надання послуг, що стосуються масової інформації На засіданні Кабінету Міністрів України 11 липня 2023 року було прийнято постанову «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на надання послуг із створення та/або добору, організації та поширення масової інформації, які є послугами, що становлять загальний економічний інтерес».
Закон зупинено, але Угода про асоціацію - діє. АМКУ нагадує про правила надання державної допомоги Антимонопольний Комітет України звертається до надавачів державної допомоги з нагадуванням щодо важливості дотримання правил державної допомоги, зазначених в Угоді про асоціацію.
Державна допомога та комунікації: фахівці АМКУ поділилися досвідом під час тренінгу у Молдові Про важливість вдосконалення законодавства щодо державної допомоги, зокрема - регулювання «незначної допомоги», практику оцінки державної допомоги, про сучасні підходи до викриття змов й специфіку комунікації щодо питань конкуренції зі стейкхолдерами йшлося під час тренінгу, який тривав 22-26 травня у Кишиневі (Молдова). Захід було організовано конкурентним відомством Польщі (UOKiK) з метою обміну досвідом між профільними відомствами різних країн. У тренінгу взяли участь фахівці з України, Молдови, Чехії, Румунії та інших держав.
Державна допомога: АМКУ надав роз’яснення щодо механізму розрахунку компенсації у сфері пасажирських перевезень Антимонопольний комітет України 25 травня 2023 року надав роз’яснення щодо умов допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання, які надають послуги у сфері пасажирських перевезень, зокрема щодо розробки методики розрахунку компенсації за надання послуг, які є ПЗЕІ, контролю та перегляду такої компенсації.
Переймати та застосовувати досвід: SESAR завершив серію вебінарів щодо державної допомоги для фахівців АМКУ Забезпечення розгортання широкосмугового зв’язку, створення та функціонування індустріальних парків та експортно-кредитних агентств, державно-приватне партнерство та концесії, розвиток цифрового сектору. Ці та інші питання в частині державної допомоги досліджували фахівці Антимонопольного комітету України впродовж 10 вебінарів, які тривали з березня до травня цього року. Організував навчання Проект ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впроваджені правил державної допомоги» (SESAR). Долучитися до зустрічей мали змогу також зацікавлені представники юридичної спільноти та колеги з інших органів влади.
АМКУ схвалив проект критеріїв оцінки держдопомоги у сфері портової інфраструктури Антимонопольний комітет України 11 травня 2023 року схвалив проект Постанови Кабінету Міністрів України, яким передбачається затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для об’єктів портової інфраструктури.
Державна допомога на створення експортно-кредитних агентств: АМКУ досліджує європейські практики Антимонопольний комітет України вивчає європейські підходи до оцінки допустимості державної допомоги для експортно-кредитних агентств. Задля цього фахівці АМКУ співпрацюють з комітетами Верховної Ради та надають висновки щодо профільних законопроектів.
Відбулося чергове засідання Наглядової ради Проекту ЄС SESAR Розробка змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та постанов Кабінету Міністрів України щодо критеріїв державної допомоги у різних сферах, робота над «Планом відновлення України», вебінари для фахівців Антимонопольного комітету України та потенційних надавачів державної допомоги. Про ці та інші результати спільної роботи АМКУ й Проекту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» (SESAR) за останні місяці відзвітували 21 квітня в рамках 10 засідання Наглядової ради Проекту.
Уряд затвердив критерії оцінки допустимості держдопомоги суб’єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів та підтримки СМП Уряд на своєму засіданні 18 квітня 2023 року прийняв постанову «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів та для підтримки середнього та малого підприємництва».
Комітет роз’яснив принципи розрахунку грошового еквіваленту державної допомоги у формі гарантії Позики та гарантії, які надаються державними органами, можуть вважатися державною допомогою, якщо не відповідають ринковим умовам. Саме для встановлення факту, чи є надана державою гарантія державною допомогою, а також чи відповідає розмір підтримки максимальному розміру державної допомоги, яка може надаватися відповідно до критеріїв допустимості такої державної допомоги, є важливим розрахунок грошового еквіваленту державної допомоги у формі гарантії.
Держдопомога на літакобудування. В АМКУ відбулася нарада з Мінстратегпромом Виконання рекомендацій Комітету щодо надання державної допомоги у різних галузях є важливим питанням у контексті дотримання зобов’язань передбачених Угодою про асоціацію. Вони продовжують діяти навіть в умовах воєнного стану, тож відповідальні сторони мають можливість звертатися до Комітету з різних питань, зокрема, запитувати консультації щодо шляхів виконання цих зобов’язань по кожному конкретному напрямку.
Рекреація, спорт та місцева інфраструктура: АМКУ схвалив три проекти критеріїв оцінки держдопомоги Антимонопольний комітет України 23 березня 2023 року схвалив одразу три проекти Постанов Кабінету Міністрів України, якими передбачається затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для рекреаційної інфраструктури, для спортивної інфраструктури та для місцевої інфраструктури.