Новини порталу

АМКУ та SESAR обговорили з Держкіно критерії допустимості держдопомоги у сфері аудіовізуальних творів Критерії оцінки допустимості державної допомоги для аудіовізуальних творів, зокрема, визначення поняття «складних аудіовізуальних творів» обговорили під час робочої наради фахівці Антимонопольного комітету України, Державного агентства України з питань кіно та Проекту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» (SESAR).
Комітет роз’яснив особливості державної допомоги у сфері культури Антимонопольний комітет України надав роз’яснення щодо застосування законодавства у сфері державної допомоги суб’єктам господарювання для підтримки культури та збереження культурної спадщини (далі – культура та збереження культурної спадщини). Зокрема, роз’яснено механізм визначення належності до державної допомоги заходів з підтримки, що реалізуються у зазначеній сфері, та оцінювання допустимості відповідної державної допомоги. Зауважимо, що ці роз’яснення не стосуються сфери діяльності з виробництва та розповсюдження аудіовізуальних творів.
Комітет роз’яснив принципи застосування законодавства щодо державної допомоги у сфері перевезень пасажирів автотранспортом Зазвичай тарифи на послуги з перевезень пасажирів автомобільним транспортом не покривають всіх витрат, пов’язаних з їх наданням, оскільки через встановлені необґрунтовані тарифи, витрати на обслуговування транспорту, виплату зарплати та перевезення пільгових категорій громадян не покриваються прибутком від оплати проїзду. Однак органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані забезпечувати функціонування громадського транспорту та задовольняти потреби пасажирів в якісних послугах. Для цього вони надають суб’єктам господарювання (перевізникам) державну допомогу.
«Жодних обтяжень для місцевої влади»: В АМКУ обговорили законопроект №5648 Про важливість ухвалення законопроекту №5648 «Про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та інших законодавчих актів України щодо державної допомоги суб’єктам господарювання» та переваги, які він несе надавачам та отримувачам державної допомоги, йшлося під час робочої наради в Антимонопольному комітеті України 1 лютого.
Комітет роз’яснив принципи застосування законодавства щодо державної допомоги у сфері поводження з побутовими відходами Практика Комітету у сфері розгляду справ щодо державної допомоги показує, що зазвичай тарифи на послуги з вивезення побутових відходів не компенсують всіх витрат, пов’язаних з їх наданням. Внаслідок цього окремі суб’єкти господарювання, що працюють у сфері поводження з побутовими відходами потребують фінансової допомоги держави чи місцевих ресурсів.
АМКУ схвалив Проект критеріїв допустимості держдопомоги на послуги у сфері громадських пасажирських перевезень Антимонопольний комітет України 26 січня 2023 року схвалив проект Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання з надання послуг у сфері громадських пасажирських перевезень, які є послугами, що становлять загальний економічний інтерес».
Уряд, АМКУ та SESAR обговорили шляхи прискорення ухвалення проекту критеріїв оцінки держдопомоги у галузі цивільної авіації Важлива роль ухвалення проекту постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги в галузі цивільної авіації» у процесі європейської інтеграції України та практика застосування відповідного законодавства у країнах ЄС. Ці питання обговорили під час спільної наради 24 січня представники Антимонопольного комітету України, Проекту ЄС SESAR «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги», Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Уряд затвердив критерії оцінки допустимості державної допомоги для підтримки культури та збереження культурної спадщини На засіданні Кабінету Міністрів України 20 січня 2023 року прийнято постанову «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для підтримки культури та збереження культурної спадщини».
Підтримка культури: Профільний урядовий комітет розглянув проект постанови щодо критеріїв оцінки допустимості держдопомоги Урядовий комітет з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва, культури, молоді, спорту та інформаційної політики на своєму засіданні 5 січня 2023 року розглянув проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для підтримки культури та збереження культурної спадщини». Розробником цього проекту постанови є Антимонопольний комітет України.
Практичні рекомендації з відображення в бухгалтерському обліку коштів фінансової підтримки суб’єктів господарювання, розроблені Проектом ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» з урахуванням листа Міністерства фінансів України та відповідного законодавства
Про затвердження Змін до Порядку подання та оформлення повідомлень про нову державну допомогу та про внесення змін до умов чинної державної допомоги
До уваги користувачів ЕЦП на захищених носіях
Методика формування карти регіонального розподілу державної допомоги
Про затвердження Змін до Порядку, форм та вимог щодо подання Антимонопольному комітету України інформації про чинну державну допомогу суб’єктам господарювання