Моніторинг державної допомоги

Моніторинг

Метою моніторингу державної допомоги є постійний огляд усіх чинних заходів державної допомоги для забезпечення їх відповідності належним правилам державної допомоги.

Отже, обов'язок моніторингу стосується:

  1. Програм допомоги, що були запроваджені до набуття чинності ЗДД з метою забезпечення їх узгодження з правилами державної допомоги;
  2. Заходів державної допомоги, що реалізуються відповідно до рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) з метою перевірки дотримання рішення АМКУ; і
  3. Заходів державної допомоги, звільнених від вимоги повідомлення згідно із ЗДД, з метою перевірки відповідності правилам державної допомоги (будь-ласка, зверніть увагу, що поки що такого звільнення не передбачено).

Отже, АМКУ повинен постійно переглядати чинні заходи державної допомоги. Для забезпечення виконання цього завдання він має право отримувати всю відповідну інформацію від органів, що надають допомогу.

Органи-надавачі, повинні вести детальний облік з інформацією та супровідною документацією, необхідною для підтвердження того, що всі відповідні умови державної допомоги виконуються. Такі записи повинні зберігатися протягом 10 років з дати надання конкретної допомоги або останньої допомоги, яка надавалася за програмою.

Якщо у світлі інформації, поданої надавачем допомоги, АМКУ дійшов висновку, що чинна державна допомога вже не є допустимою, розпочинається процедура, яка гарантує, що цей захід буде змінено або скасовано. Ця процедура може призвести до початку офіційної процедури розслідування.

Якщо в результаті моніторингу АМКУ виявить, що надана допомога є незаконною або нею зловживають, він застосовує відповідне положення ЗДД щодо такої допомоги. 

Інвентаризація державної допомоги

Водночас АМКУ повинен забезпечити перегляд усіх чинних програм державної допомоги при зміні правил державної допомоги з метою забезпечення їх допустимості за правилами державної допомоги.

Саме тому важливо забезпечити існування/створення налагодженого та повного інвентаря державної допомоги, який повинен регулярно оновлюватися.

Створення комплексного інвентаря державної допомоги також є вимогою згідно з Угодою про Асоціацію.

<= Контроль державної допомоги <= Процедурні правила